Monday, 26 September 2011

Minu haridustehnoloogiline mõtisklusHaridustehnoloogia on mõiste, mille kohta mõned head aastad tagasi poleks ma ilmselt osanud mingit arukat seisukohta võtta. Asjad muutusid, kui GAGi tuli tööle nakatava töötahte ja IT-vaimustusega haridustehnoloog Ingrid. Esialgne umbusk sellise ametimehe suhtes asendus peagi sõbraliku aktsepteerimise ja siis juba toimeka vaimustusega.Tema õhutusel ja taganttõukamisel sai minust peagi üks haridustehnoloogia jüngritest, kes oli valmis katsetama ja ellu viima kõiki tema poolt pakutavat. Esialgne IT-alane pelglikkus kadus tasapisi ja lastega koos muutusin ise ka järjest avatumaks, teadlikumaks, julgemaks ja huvitatumaks. Nii muutuski haridustehnoloogia märkamatult üheks minu töö osaks: ainetunnid arvutiklassis, uued vahendid, ainekavad matemaatika-muusikaklassile arvutiõpetuseks, programmeerimine, põnevad keskkonnad, õpetajate harimine, eTwinning, digikoolitused jms said minu igapäevaelu lahutamatuteks osadeks.
Ja mis seal imestada, kui Ingridi kutse koos minna haridustehnoloogia magistriõppesse pärast sisemist võitlust enda kahtlustega (kas olen ikka sobiv ja kas oskan ikka piisavalt) mind sellele rajale toonud on. Ma ei tea, kas minust saab just täiskohaga haridustehnoloog, aga olen üsna kindel,et selle alaga tegelen kindlasti edasi. Tõsi. mulle meeldib enam see hariduslik pool. Samas olen muutunud juba üsna teadlikuks tehnoloogilisest poolest. Vähemalt ei tekita see minus hirmu. tekkinud on teadmine, et kõik tehnilised probleemid on ületatavad või kui ei ole, siis tehnoloogilisi vahendeid saab alati välja vahetada (veel paremate, veel rohkem võimalusi pakkuvate vastu). Aga inimest saab harida ja teda aidata tehnollogiat kasutama kõige mõnusamal ja kasutoovamal moel. Ja selleks on haridustehnoloog just õige inimene. Silmade särades ja osavalt motiveerides toob tema kõik toredad vahendid, põnevad meetodid, uudsed lahendused nii õpetajate kui ka õpilasteni ( olgu siis vahetult või õpetajate vahendusel).
Kui mina suudan tulevikus samal moel innustav ja motiveeriv olla, kui minu head tuttavad kogemustega haridustehnoloogid, siis olen rahul. Tuua inimesi naeratades tehnoloogia juurde, neid toetada-julgustada ja haridustehnoloogilise pisikuga nakatada, ongi suurim väljakutse minu jaoks. Ja küll see eduelamus siis ka tuleb!

Tere tulemast, haridustehnoloogiline taristu!

siin on üks väike IT-beebi, kes juba emapiimaga IT-tarkusi kogumas

Muudan oma õppeblogi suunitlust.
Eelmise aasta digimaterjalide teemalt liigun edasi haridustehnoloogilise taristu poole.
Edasised materjalid on siin juba sellest vallast.